BU WEB SITESI SATILIKTIR. İLETİŞİM SAYFASINDAN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.

Makyaj Temizlemenin 7 Doğal Yöntemi

Özellikle çalışan kadınlar her sabah normalden daha erken saatte uyanarak makyaj için kendilerine geniş zaman ayırmaktadır. Makyaj yaparken ayrılan vakit makyaj temizleme esnasında da oldukça önemlidir. Fakat her gün yüz temizleme ürünleri kullanmak cilt için pek sağlıklı olmayabiliyor. Dolayısıyla ara sıra temizleme esnasında doğal yöntemler tercih edildiği taktirde aynı zamanda hem sağlıklı bir şekilde temizlemiş olur hem de cildinize bakım yapmış olursunuz. Bu yazımızda size hem ucuz olacak hem de cildinize yararlı 7 yöntemi sırasıyla anlatacağız.

1 – Vazelin
Neredeyse herkesin evinde mutlaka bulunan ve sık sık ellerimiz için kullandığımız ürünlerden biridir. Bu ürün makyaj temizleme sırasında da rahatlıkla kullanılabilir ve herhangi bir sakıncası da yoktur. Biz miktar vazelini ellerinize alarak yüzünüze yavaş yavaş uygulayın. Ardından pamuk kullanarak cildinizden vazelini temizlemeye çalışın. Böylece makyajın yüzünüzden ne kadar da kolay uzaklaştığına şahit olmuş olacaksınız. Az önce de belirttiğimiz gibi hem ucuz hem de cildi onarım özelliği olan vazelin etkili bir şekilde hem makyajınızı temizliyor hem de cildinizi oldukça sağlıklı bir şekilde besliyor.

2 – Bebek Yağı
Pamuğun üzerine dökeceğiniz bir miktar bebek yağını gözlerinizi yumarak tüm yüzünüze uygulayın. Gözünüz ile temas etmesinden mutlaka sakının. Bebek yağı far, eyeliner ve rimelinizi kolay çıkarmanızı sağlayacaktır.

3 – Zeytin Yağı
Yemeklerimize lezzet katan ve bir çok mezeye fazlasıyla yakışan zeytin yağı makyaj temizleme aşamasında da oldukça başarılı. Yüz için oldukça yararlı bir maske olan zeytin yağı ayrıca makyaj temizleme işleminin zor olduğu anlarda yardımınıza yetişmektedir. Tabi saf ve doğal olan zeytin yağı daha fazla başarılı olacaktır.

4- Bal
Diğer bir doğal ürün ise neredeyse herkesin kahvaltı sofralarının vazgeçilmesi olan baldır. Hem sağlığa faydası olan bal aynı zamanda yüz ve cilt bakımında da etkili bir yiyecektir. Fakat çok aşırı derecede kullanmamanız gerekir. Sadece parmaklarınızın ucuna alacağınız çok ince balı yüzünüze uygulayın ardından pamuk ile temizleyin. Bu şekilde hem cildinizi beslemiş hem de makyajınızı temizlemiş olursunuz.

5- Yoğurt
Bu başlığı gördüğünüzde belkide tebessüm ettiniz. Cacık mı yapıyoruz ayol bile demiş olabilirsiniz. Fakat sade yoğurt ile gayet güzel bir şekilde makyajınızı temizleyebilirsiniz. Fakat gözünüze kaçmasına engel olmalısınız. Ayrıca yoğurt yüzünüze uyguladığınızda bakteri kapabileceği için yüzünüzü mutlaka güzelce yıkayın.

6- Aloe Vera
Tüm yüzünüzde bulunan makyajı temizlemek için harika seçeneklerden biri de aloe veradır. İçeriğinde ki maddeler sayesinde cildinizi yumuşatarak, göz çevresini gevşetir. Aloe vera ile yüzünüze maske yapabilirsiniz.

7- Hindistan Cevizi Yağı
Bu yağ kadınların henüz farkında olmadığı yöntemlerden biridir. Hindistan cevizi yağı bir kap içerisindeyken kıvamı çok yoğun gibi görünse de aslında sürülmeye başlanıldığında yağlandığına şahit olursunuz. Yapışkan bir etkisi olmayıp, harika bir bakım ve temizleme ürünüdür.
Kaynak:
http://makeup.allwomenstalk.com/great-alternatives-to-makeup-remover

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

test
Bu İnternet sitesi AVON'dan bağımsız satış liderine ait olup, satış ve temsilci kaydı yapmak üzere kurulmuştur.