BU WEB SITESI SATILIKTIR. İLETİŞİM SAYFASINDAN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.

Avon Temsilcisi Olmak İçin Gereken Koşullar Nelerdir?

Her insanın hayatını sürdürebilmesi ve ekonomik özgürlüğünü kazanması için herhangi bir mesleği icra etmesi gerekmektedir. Her insanın belli bir sektöre ve iş alanına karşı ilgisi ve yeteneği mutlaka vardır. Bazılarının yöneticilik yeteneği ağır basarken bazı insanlarında bir makinenin operatörlüğünü yaparak en verimli malı ortaya çıkarabilme gibi özellikleri vardır. Fakat hayatınızı idame ettirebilmeniz için herhangi bir kuruluşta çalışmayabilir kendi işinizi de yapabilirsiniz. Eğer kendi işinizi kurmak istiyor ve istediğiniz zaman diliminde çalışarak kendi kendinizin patronu olmayı hayal ediyorsanız avon temsilcisi olabilirsiniz. Avon satış ve pazarlamasını yalnızca temsilciler aracılığı ile yapan bir kozmetik firmasıdır. Dolayısıyla kişiler herhangi bir mağaza veya vitrinde bu ürünleri temin edemeyeceği için temsilcilerin yaptığı satış rakamı oldukça fazla ve etkili olmaktadır.

Şimdi avon temsilcisi olmak için gereken şartları ele alalım.

18 Yaş ve Üzeri Olmalısınız
Temsilci olmanın gerektirdiği ilk koşul 18 yaşını almış olmaktır. Ne yazık ki 18 yaşından küçük olan vatandaşların başvuru formları kabul edilememektedir. Fakat eğer yine de satış yapmak ve kazanç sağlamak istiyorsanız bir aile büyüğünüzü temsilci yaparak satışlarını siz gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti İçerisinde İkamet Etmelisiniz
Avon Türkiye’de temsilci olmak için Türkiye’de yaşamanız gerekmektedir. Örneğin Almanya, Bulgaristan, Azerbaycan gibi başka ülkelerde yaşıyorsanız o ülkelerin Avon firmaları ile iletişim kurmanız gerekir.

Üyelik Ücretsiz
3 yıl öncesine kadar her temsilciden 8 TL ücret alınırken günümüzde avon temsilciliği ücretsiz olarak verilmektedir. Fakat önümüzde ki zamanda tekrar ücretli olup olmayacağı bilinmemektedir.

Temsilcilik Başvurusu Yapmalısınız
Üst kısımda belirttiğimiz gibi 18 yaşından büyük olup, Türkiye sınırları içinde ikamet ediyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Böylece temsilciliğiniz kabul edildiğinde ürünlere %25’e varan indirimlerle sahip olabilirsiniz.

Daha önce Temsilciliğim Vardı Artık Yok Sorun Olur mu?
Daha önce temsilcilik yapmış ve daha sonra bırakmış olmanız tekrar temsilci olamayacağınız anlamına gelmemektedir. Fakat temsilcilik tekrar iptal olmaması için arka arkaya 3 kampanyaya katılmamazlık yapmamalısınız.

Borcunuz ve Ödenmemiş Faturanız Olmamalı
Daha önce temsilciliği söz konusu olup fakat borcu ya da ödenmemiş faturası bekleyen kişilerin yeni başvuruları kabul etmez. 5 TL dahi borcu bulunan kişiler 5 liradan ne olacak diye düşünmemeli dikkatli olmalıdırlar. Çünkü ödemediğiniz her tutara zaman içinde faiz işlemekte ve meblağ çoğalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

test
Bu İnternet sitesi AVON'dan bağımsız satış liderine ait olup, satış ve temsilci kaydı yapmak üzere kurulmuştur.