BU WEB SITESI SATILIKTIR. İLETİŞİM SAYFASINDAN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.

Avon Temsilcisi Nasıl Olunur? (Başvuru Formu)

Dünyanın neredeyse her yerinde insanlar hayatlarını sürdürebilmek amacıyla çeşitli meslekleri icra etmek durumundadır. Ekonomik açıdan kişilerin kendilerini rahat etmelerini sağlamalarının ilk şartı ekonomik özgürlüğünde elde edilmesidir. Çalışan kesimin yanı sıra artık kendi işlerini kurma vaktinin geldiğine inanan bir çok insan bulunur. Özellikle ev hanımları ya da farklı sektörlerde hizmet verip memnun olmayan insanların hayalini her zaman bir iş kurmak süsler fakat bunun ne olduğuna dair karar çok kolay verilememektedir. İşte bizim tam da burada sizlere önereceğimiz Avon temsilciliği size fikir verebilir. Avon temsilcisi olarak kendi işinizin sahibi olabilir ve geçiminizi bu iş sayesinde idame ettirebilirsiniz.

Temsilci Formu
 • Lütfen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurduğunuzdan / işaretlediğinizden emin olun. Herhangi bir eksik bilgi olduğunda form tarafımıza iletilemeyecektir.
  0
 • Cinsiyetiniz*Lütfen seçiniz
  Bayan
  Bay
  1
 • Adı Soyadı*
  2
 • Doğum Tarihi*Doğum tarihinizi lütfen gün/ay/yıl şeklinde giriniz. Örneğin 24/01/1984
  3
 • Telefon Numarası*Lütfen eksiksiz giriniz.
  4
 • Mail Adresi*E-posta adresinize gerekli kayıt bilgileri geleceğinden dolayı güncel ve geçerli bir adres girdiğinizden emin olun.
  5
 • Adres*Lütfen sokak, cadde, ilçe, şehir gibi bilgileri eksiksiz ve doğru giriniz.
  6
 • Doldurduğunuz bu form yalnızca ön kayıt amaçlıdır. Başvurunuz ve onayınız temsilcilerin sizinle iletişime geçmeleri doğrultusunda netlik kazanacaktır.
  7
 • 8

Avon 100’den fazla ülkede yaklaşık 6 milyon insan tarafından tercih edilmekte olup, artık günümüzde bir sektör ya da meslek grubu haline gelmiştir. Herhangi bir sermayeye ve tecrübeye gerek duyulmadan kendi işinizi kurmanıza olanak tanıyan bir fırsattır. Önemli olan zaman ayırmanız ve mantıklı fikirler geliştirmenizdir. Bunun dışında binlerce lira yatırıp batma veya zarar görme gibi bir olumsuzluk söz konusu değildir. Doğru hamleler ile iyi bir strateji çizdiğiniz taktirde kazanmamak veya yükselmemek gibi bir şey olamaz.

Çalışma Saatlerinizi Siz Belirlersiniz
Çalışma programınıza karışacak herhangi bir müdür veya patron yoktur. Bu işinizde patronda, müdürde sizsiniz. Kendi çalışma programınızı kendiniz hazırlarsınız. İstediğiniz gün ve istediğiniz zaman diliminde işinizi yapabilirsiniz.

%33 Oranında Kâr Edebilirsiniz!
Müşterilerinize satışını yaptığınız her avon ürününden %33’e varan kâr payı elde edebileceğiniz gibi avonun oluşturduğu kampanyalarda yapacağınız satış cirosuna göre de çeşitli hediyeler kazanırsınız. Bu iş tam bana göre ben başarılı bir pazarlamacı ve satıcıyım. Yürür giderim diyorsanız aşağıda ki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ön başvurunuz değerlendirilerek tarafınıza ulaşılır ve şartlar yeterliyse başvuruya onay verilerek avon temsilcisi olmaya hak kazanırsınız.

Avon Temsilcisi Ne İş Yapar?
Avon 1886 yılında David. H. McConnell tarafından Amerika’da kurulan bir kozmetik firmasıdır. Kurulduğu zamandan günümüze avon ürünlerinin tüm pazarlama ve satışı temsilciler tarafından gerçekleştirilmiştir. Herhangi bir mağaza, bayi ya da benzer yerlerde vitrinlere konarak satılması söz konusu olmamıştır. Bu sistem günümüzde de aynı bu şekilde devam ettirilmektedir. Temsilcilikte ki amaç kazan / kazandır şeklinde izah edilebilir. Temsilcilik az önce de belirttiğimiz gibi 100’den fazla ülkede yaklaşık 6 milyon temsilci tarafından devam ettirilmektedir.

Avon 1993 Yılından Bu Yana Türkiye’de
1993 yılından beridir ülkemizde hizmet gösteren Avon, ülkemizde ki sahaya ilk olarak Türkiye’nin öncü markalarından biri olan Eczacıbaşı ortaklığı ile girmiştir.

Kimler Avon Temsilciliği Yapabilirler?
18 yaş sınırını geçmiş olan her T.C vatandaşı avonda temsilcilik yapabilir. Ülkemizin hangi bölgesinde olduğunuz önemli değildir. İsterseniz en küçük bir yerleşim yerinde bile ikamet ediyor olabilirsiniz. Öğrenci, çalışan, ev hanımı ya da makam mevki sahibi olan tüm insanlar temsilci olma hakkına sahiptir.

Başvurunuza İstinaden Satış Lideri (SL) Size Ulaşacaktır
Sitemizden yaptığınız başvurular az önce de bahsettiğimiz gibi sadece ön başvuru niteliği taşımaktadır. Satış lideri başvuru formunuzu değerlendirerek irtibat bilgilerinizden sizinle iletişim kuracak ve ayrıntılı bilgi verecektir. Herhangi bir sakınca olmadığı taktirde kayıt işleminiz onaylanarak hayatınıza avon temsilcisi olarak devam edebileceksiniz.

Başvurunuz 120 Dakika’da Aktif Olur
Satış lideriniz sizinle görüştükten sonra kaydınızı tamamlar ve yaklaşık 2 saat sonra avon onayı alarak temsilciliğiniz başlatılır. Temsilciliğiniz başladıktan sonra artık sipariş vermeye başlayabilirsiniz.

Temsilcilere Ücretsiz Katalog ve Panorama Hakkı
Temsilci olmaya hak kazandıktan sonra irtibat bilgilerinizde söz konusu olan adresinize ücretsiz olarak o an mevcut kampanyaya ait katalog ile panorama dergisi gönderilecektir.

Avon Siparişi Nasıl Verilir?
Siparişler yalnızca katalog üzerinden yapılmaktadır. Neredeyse her ay yenilenen kataloglar ile yeni ve güncel kampanyalardan haber olarak siz de müşterilerinizi bu kampanyalardan haberdar edebilirsiniz. Her avon ürününün 5 karakterlik bir kodu bulunur. İnternet üzerinden ya da telefonla vereceğiniz her sipariş için bu 5 haneli kodu girmeniz gerekmektedir. Geniş ve daha ayrıntılı bir şekilde farklı bir sayfamızda siparişiniz nasıl verildiği hakkında ki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Temsilci Şifresine İhtiyaç Duyacaksınız
Avonu kullanabilmek, sipariş oluşturmak ve bu siparişlerin akıbetini öğrenmek için mutlaka internet sitesine kayıt olmanız gerekir. Avonda ki temsilci panelinizi kullanabilmek için ise size ait temcilsi numarası ve şifresi olması gerekir. Bu bilgileri size SL’niz temin edecek ve bildirecektir. Şifre alma işlemi en fazla 2 dakika kadar süren bir işlemdir.

Siparişlerim Ne Zaman Gelir?
Sipariş ettiğiniz ürünleriniz 2 gün kadar kısa bir süre de teslimat adresinize gelmektedir. 2 gün içinde gelmesi için siparişlerinizi hafta içi 15:00’e kadar vermeniz gerekir. Hafta sonlarında girilen siparişlerin teslimatı için kargo pazartesi günleri çıkarılmaktadır.

Ödeme Nasıl Yapılır?
Ödemeler peşin değildir. Temsilcilere 15 gün kadar esneklik sağlanmaktadır. Siparişleriniz elinize ulaştıktan sonra 15 gün içinde ödemenizi istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu avonun sağlamış olduğu bir avantaj ve kolaylıktır. Bu yüzden temcilsi olmak için herhangi bir sermaye gerekmez. Ödemeler kredi kartı, banka havale, ATM veya PTT’ler aracılığı ile yapılır. Avon asla kargo aracılığı ile ödeme almaz. Bu tarz bir talepte bulunan kişilere itibar etmemeniz ve herhangi bir ücret ödememeniz tavsiye edilmektedir.

Ne Kadar Kazanacağım?
Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Kimse size şu kadar kazanırsınız diye bir şey söyleyemez. 1 Üründen %15-33 arası kâr edebilirsiniz. Yani yaptığınız yüz liralık bir satışta 15 lira ile 33 lira arasında bir kazanç elde etmeniz mümkündür. Bu gayet güzel bir kazanç oranıdır.

İade Etme Şansına Sahipsiniz
Avonun sağlamış olduğu diğer bir kolaylık iade hakkıdır. Siparişleriniz elinize geçtiği zaman müşteriniz beğenmez ya da herhangi bir sebepten dolayı memnun kalmazsa iade etmeniz içi 40 günlük bir zamanınız bulunmaktadır. 40 günü geçmeyen her ürün iade edilebilir. Bunun için siparişinizle birlikte gelen faturada iade formunu doldurmalı ve kargo firmasına ürünleri bu form ile teslim etmelisiniz.

Satış Yapamazsam Ne Olur?
Satış yapabilmek tamamen sizin çalışma performansınızla orantılı bir durumdur. Satış yapamamanız imkansızdır. Fakat 3 kampanya boyunca herhangi bir satış elde edemezseniz temsilciliğiniz de sonlandırılır ve tekrar temsilci olabilmek için yeni başvuru yapmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

test
Bu İnternet sitesi AVON'dan bağımsız satış liderine ait olup, satış ve temsilci kaydı yapmak üzere kurulmuştur.