BU WEB SITESI SATILIKTIR. İLETİŞİM SAYFASINDAN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.

Avon Siparişi Verildiğinde Ne Zaman Gelir?

Şirket verilen siparişlerin fatura edilmesini takip eden 2 iş günü içerisinde ürünlerin kişilere ulaştığını belirtmiştir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken kısım 2 iş günü yani hafta sonları sayılmamaktadır. Yani sizin cumartesi günü verdiğiniz siparişler pazartesi günü fatura edilip kargoya çıkarılacağından pazartesiyi takip eden 2 iş günü geçerli olacaktır.

15:30’a Kadar Siparişinizi Oluşturun
Kargolama ve teslimat sürecine hız katmak istiyorsanız siparişlerinizi hafta içi her gün saat 15:30’a kadar oluşturmanız gerekmektedir. Eğer sipariş saatiniz 15:30’u geçerse faturalandırma ve kargo işlemi bir sonra ki güne kalacaktır. Bu doğrultuda teslimat tarihinizde de gecikme yaşanır. Cuma günü saat 15:30’dan sonra oluşturduğunuz siparişlerin faturalandırma ve kargolanma süreci de maalesef ki pazartesi gününe sarkacaktır.

Cumartesi ve Pazar Verilen Siparişler Pazartesiye Kalır
Avon firması çalışanları cumartesi ve pazar günleri tatil yaptıklarından dolayı bu günlerde verilen siparişler maalesef ki pazartesi gününe kalacaktır. Bununla beraber cuma günü saat 15:30’dan sonra verdiğiniz siparişleriniz de pazartesi günü işleme girecektir.

Gecikmeye Maruz Kalmayın
Siparişleriniz gecikmesin diye planlama yapmanız çok önemlidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi hafta sonu ve resmi tatillerde sipariş vermek yerine daha öncesinde vermelisiniz. 23 Nisan, 19 Mayıs, Ramazan veya Kurban bayramı gibi tüm resmi tatillerde verdiğiniz siparişler tatil bitişinde ki ilk iş günü işleme alınacağından bu tatil günlerinde vermiş olduğunuz siparişler de gecikme yaşanarak 7-10 günü bulabilmektedir.

Kampanyalarda Oluşan Yoğun Talep Gecikmelere Neden Olabilir
Avon firması 1 yıl içinde ortalama 14 adet kampanya düzenleyebilir. Dolayısıyla fazla talep alan kampanyalarda meydana gelen yoğunluktan dolayı siparişlerin işleme alınmasında gecikmeler söz konusu olabilir. Müşteri temsilcileri bu yönde ki şikayetlerinizde maalesef bir şey yapamamaktadır ve beklemek zorunda kalırsınız. Bu doğrultuda yine planlama yaparak önce davranmalı ve müşterilerinizi mağdur etmekten kaçınmalısınız.

Kargodan Kaynaklı Gecikmeler Yaşanabilir
Bazı gecikmeler avon firması tarafından değil kargo firması tarafından da olabilmektedir. Özellikle kış aylarında olumsuz hava koşullarından dolayı yaşanan sıkıntılardan kargolar gecikebilmektedir. Bu durumda kargonun yapabileceği pek bir şey yok fakat siz kargonuzu takip ederek elinizden geliyorsa bir çözüm yolu bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

test
Bu İnternet sitesi AVON'dan bağımsız satış liderine ait olup, satış ve temsilci kaydı yapmak üzere kurulmuştur.