BU WEB SITESI SATILIKTIR. İLETİŞİM SAYFASINDAN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.

Avon Siparişi Nasıl İptal (İade) Edilir?

Avon, dünya üzerinde bir çok ülkede kullanılan ve çoğunlukla kadınlar tarafından kullanılan popüler kozmetik markasıdır. Mağaza veya vitrinlerde sergileyerek ürünlerini sunmak ve satmak yerine temsilciler aracılığıyla kataloglar dağıtmakta ve bu şekilde sipariş alarak ürün pazarlaması gerçekleştirmektedir. Bu sistemi doğrultusunda avon kozmetik piyasasında hem kazanıp hem de kazandıran bir kuruluştur.

Avon Siparişinizi İade Edebilirsiniz!
Avon üzerinden sipariş geçip aldığınız ürünlerde eksiklik, hata olduğunda ya da beğenmediğinizde bu ürünü ya da ürünleri koşulsuz olarak iade ederek, paranızı alma şansına sahipsiniz. Müşteriniz ya da kendiniz aldığınız ürünü kullanmaktan vazgeçtiyseniz veya herhangi bir problem ile karşılaştıysanız avon bu yönde kolaylık sağlayarak size iade imkanı sunmaktadır. Şirketin en avantajlı ve güzel yönlerinden biri de kesinlikle budur.

Sorunlu, hatalı ya da vazgeçtiğiniz ürünün iade süresi 30 gündür. Bir ürünü satın aldıktan sonra ki 30 gün içinde iade etme şansına sahipsiniz. Aslında bu 40 gündür fakat kargo sürecinde geçen zaman çıkıldığında geriye hemen hemen 30 günlük bir zaman kalmaktadır. 30 gün içinde satın aldığınız tüm ürünleri %100 koşulsuz, şartsız iade etme hakkınız mevcut.

İade için 2 TL Talep Edilmektedir
Daha önce ki yıllarda iade konusunda herhangi bir ücret alınmazken, yenileme getiren şirket temsilci ve satış liderleri (sl) tarafından yapılan iade işlemlerini 2 TL olarak ücretlendirmeye gitti. Makûl bir ücret olan 2 TL’yi satış lideriniz ya da temsilciniz sizden talep ettiğinde şaşırmayın.

Ürünü Denedikten Sonra İade Edebilirsiniz
Her ne kadar 2 TL’lik bir iade ücreti olsa da hatırlatmak isteriz ki pek çok firmada iade bile söz konusu değildir. Fakat avon bu konuda bir kolaylık daha sağlayarak deneyip beğenmediğiniz ürünleri de iade almaktadır. Bir çok marka ve üründe paketi açılmış ürünler kesinlikle iade alınmazken, avon size ürününüzü deneme fırsatı bile vermektedir.

Avon İadesi İçin Form Doldurmanız Gerekir
Sipariş ettiğiniz ürünler elinize ulaştığında içerisinden mutlaka bir fatura da çıkar. Koliniz teslim olduğunda mutlaka her ihtimale karşı bu faturayı saklamanız önerilir. Çünkü bu fatura sizin beğenmediğiniz ya da iade etmek istediğiniz ürün için aynı zaman da iade belgesi olarak kullanılır. Kısa bir süre önce kağıt ve zaman tasarrufu sağlamak için e-fatura uygulamasına başlayan avon faturanızı e-mail adresinize de gönderebilir. Dolayısıyla böyle bir durumda email adresinize gelen faturayı çıktı almanız gerekir.

İade formunda sizin satın aldığınız ürünler ve karşısında kutucuklar bulunmaktadır. Buradan iade etmek istediğiniz ürünün karşısında ki iade kutucuğuna bir “X” yani çarpı işareti koymalısınız. Bu kutucuğun yanında ki adet kısmına da üründen kaç adet iade ettiğinizi belirtmelisiniz. Eğer iade yerine değişim talep edecekseniz iade yerine değişim kutucuğunu işaretlemelisiniz. Son olarak sebep kodu istenmektedir. Buraya da sebep kodunu mutlaka belirtmeniz gerekir. Sebep kodları aşağıda sıralanmıştır.

A – Yanlış ürün
B – Ürünü yanlış beden ölçüsünde sipariş ettim
C – Beden ölçüsü uymadı
D – Katalogdaki promosyonu yanlış anladım
E – Rengi/kokusu/stili/boyutu broşürde gözüktüğü gibi değildi
F – Kolim geç teslim edildi
G – Siparişimdeki ürün stoksuz olduğu için geç geldi
H – Ürün yada ambalajı hasarlı geldi
I – Akmış/Patlamış ürün diğer ürünleri hasarladı
J – Sipariş etmediğim bir ürün geldi
K – Ürünün kalitesini beğenmedim
L – Ürün çalışmıyor, bozuk
M – Ürün cildime uygun değil
N – Diğer nedenler

3 Comments

Add a Comment
  1. Katalogtaki promisyonu yanlış anladım

  2. 398 tl lik sparis ettim ama onay verilirkan 302 tl odeme gosterdi onaydan sonra tekrar 398 tl odenecek yazior neden

    1. Uğur bey (0850) 250 28 66 numaralı telefondan müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

test
Bu İnternet sitesi AVON'dan bağımsız satış liderine ait olup, satış ve temsilci kaydı yapmak üzere kurulmuştur.