BU WEB SITESI SATILIKTIR. İLETİŞİM SAYFASINDAN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.

Avon Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dünyanın bir çok yerinde milyonlarca insan tarafından tercih edilen kozmetik sektörünün lider markası AVON pazarlama ve satışını temsilcileri aracılığıyla yapmaktadır. Avon temsilcilerinin sipariş vermesine ve ödemesini 15-30 gün kadar sonra yapmasına olanak tanımaktadır. Fakat bu esneklik tabi ki her faturada olan son ödeme tarihine kadar geçerlidir. 1 TL’lik borcunuz bile her ne kadar az deyip önemsemeniz de son ödeme tarihi gelen borçlara katlanarak en az 2,90 TL’lik faiz işlemektedir. Dolayısıyla bir gün karşınıza büyük bir mevla olarak çıkabilmektedir. Bu doğrultuda temsilcilik girişi yaparak sürekli borç sorgulaması yapmalı ve varsa muhakkak ödeme yapmalı ve borçlanarak sıkıntı yaşamamalısınız.

avon borç sorgulama

Bunun dışında eğer avon’a sipariş geçer ve kargonuz geldiğinde kabul etmez ve iade ederseniz 10 tl kargo ücreti fatura edilir. Ben ürünleri kabul etmedim dolayısıyla borcum da olmaz diye düşünürseniz bu 10 TL’lik kargo ücreti de günden güne faize binerek yüklü bir şekilde karşınıza çıkarak sizin sıkıntı yaşamanıza neden olabilmektedir.

Yine borçlu olabilmenize sebep olacak diğer bir konu ise avonun temsilcilerine sunduğu hediyelerden dolayı olabilir. Belli bir satış limitini geçen temsilcilerine avon çeşitli hediyeler vermektedir. Fakat memnun kalmayarak sipariş geçtiğiniz ürünlerden iade ettiğinizde hediye ürünü almanız için gereken limitin altına düşebilirsiniz. Dolayısıyla bu durumda hediyelerinde iade edilmesi gerekmektedir. İade edilmediği taktirde hediyelerin ücreti hesabınıza borç olarak yansıyacaktır. Dolayısıyla bunun takibi de mutlaka yapılmalı ve faiz gelmesine engel olunmalıdır.

Avon Borcu Nasıl Sorgulanır?
Bunun için avon.com.tr sitesine giriş yaparak öncelikle temsilci girişi yapmalısınız. Sağ üst kısımda çıkacak menüden “cari hesap özeti” kısmına girdiğinizde son yaptığınız ödemeleri ve bakiyeyi görebilirsiniz. Burada bakiye’de yazan tutar sizin avona yapmadığınız ödeme anlamına gelmektedir. Borç dışında en son yaptığınız ödemeleri de görebilirsiniz. Eğer bakiyeniz 0,00 TL şeklindeyse hiç bir borcunuz olmadığı anlamına gelir.

Bazende kredi kartıyla ödeme yapan arkadaşların son adımda aslında işlemi sitede ya da bankada olan bir sorun nedeniyle yapılmayabilir. Fakat temsilci ödeme yaptığını sanır. Burada dikkat edilmesi gereken konu siz herhangi bir ödeme yaptığınızda avondan cep telefonunuza sms veya mail adresinize e-mail gelmektedir. Eğer herhangi bir bildirim almadıysanız mutlaka bir problem vardır anlamına gelir. Bu durumda temsilci girişi yaparak cari hesabınızı kontrol edebilir veya avon müşterilerine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Gecikmeler söz konusu olup borçlandığınızda ve üzerine faiz işlemeye başladığında gün gelecek durum hukuka intikal edecektir. Bu gibi durumlarda avon’un yetkili avukatları sizin adınıza dava açarak haciz işlemi başlatabilmektedir. Dolayısıyla 10-20 tl’lik borçlar için hem faiz ödemeyecek hem de avukatlık gibi masrafları da karşılamanız gerekecektir. Dolayısıyla sıkı takip edip mutlaka sipariş verdiğiniz ürünlerin ücretini zamanında ödemeniz gerekmektedir.

10 Comments

Add a Comment
 1. avona kaç tl borcum vaar

  1. Avon müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz Hakan bey.

   1. Benim 990 civarında borcum var ben aralık ta yeni kayıt oldum şimdi şubatta yiz ben ödeme yapamadım azar azar gidip ödesem gene çok yukselirmi avon param

    1. Kübra hanım faiz gelerek sürekli artış gösterecektir borcunuz. Borcun üzerinden 105 gün geçtiğinde ise yasal süreç başlamaktadır. Bu yüzden borcun tamamını kapatmanızı öneririm.

     1. Mrb benim 25 tl borcum vardı 7 ay geçti ödemedim unutmuşum Ne kadar olmuştur faizi

 2. Borcumun üzerinden 86 gün geçmiş yasal süreç ne zaman başlar?başlayınca bana haber verirler mi?

 3. Merhaba 2013 ait borcum cikti bugun tekrar baslamk istedim 700 lira olmus 150 liramis benim hic borcum yoktu hic siparis vermedim nasil oldu bu anlamadim nasil bakabilrim baska bakti ben de bakmak istiyrm nerden bakiliyo

 4. Bn borcumu ödedim ama faizi var mı nasıl öğrenirim

 5. Avon siparişlerimin son ödeme günü bugündü ama ben yarın ödemem zorundayım sorun olur mu?

 6. Benimde avon borcum var avukat a devir etmiș ama ben bu konuda bilgi alamiyorum avukatlarin nosuna ulașamiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

test
Bu İnternet sitesi AVON'dan bağımsız satış liderine ait olup, satış ve temsilci kaydı yapmak üzere kurulmuştur.